-20%

Перница Lutex Comfort Natural

999 ден. 799 ден.

Категорија:

Перници

Сподели:

Шифра:

4813-158965

Достава

Доплата за достава на сите производи од оваа продавница изнесува 135 денари. Време потребно за достава: 2-5 работни дена по процесирање на нарачката.

Димензии

  • 53х36

Материјал

  • Селектирано екстра меко полнење со мемори пена. Снегулките од мемори пена, поради својството да се враќаат во првобитна форма после одредено притискање, овозможуваат поддршка на главата и вратот во текот на ноќта, односно се прилагодуваат на нивната положба додека спиеме.
  • Навлака изработена од Tencel™ - природни материјали кои имаат антибактериски, антиалергиски и својства на свежина и удобност.

Зошто да ја одберете Lutex Deluxe перницата?

Tencel™ ткаенината е неверојатна еколошка ткаенина која претставува пресвртница во развојот на еколошки одржлив текстил.
Сертифицирана е од меѓународниот совет за управување со шумите и 100% биоразградлива, а најголемите придобивки се разновидноста и исклучителната удобност што можете да ја доживеете со постелнината изработена од тенсел.

Еко
Произведена од природна целулоза која се наоѓа во пулпата од дрво и е целосно биоразградлива.
Апсорбирач на влага
Оваа еко ткаенина природно дише и има 50% поголема апсорпција на влага од памукот.
Анти-бактерискa/Анти-статичка
Поради лесното управување со влагата, Tencel е и антибактериски. TENCEL™ е природно хипоалергично влакно, не е избелено или бојосувано. Покрај тоа, не генерира статичко полнење; затоа, прашината и другите честички не се лепат за влакното што му дава дополнителни хипоалергични квалитети.
Одлична за чувствителна кожа
Мазната површина на Tencel влакната допринесува и и дава на кожата чувство на мекост и еластичност, со неверојатна способност да ја поддржува природната терморегулација на телото и и дава на кожата чувство на свежина и сувост, што го прави Tencel одлична ткаенина за чувствителна кожа.

Услови за достава, замена и враќање на производи

Со купување на производ од PaoPao вие се согласувате со општите услови за достава, замена и враќање на производи.

Достава

Времето потребно за достава е наведено во секој производ и зависи од опцијата за достава која е достапна кај конкретната продавница и од опцијата која вие ќе ја одберете, односно: брза достава во Скопје, брза достава низ цела Македонија или регуларна достава низ цела Македонија.

Доставата ја врши Еко Логистик и секоја пратка може да ја следите на следниот линк.

Доколку доставата за одредена пратка ја врши компанијата истото е нагласено во производот.

Доколку доставувачот има 3 неуспешни обиди за контакт и достава на корисникот, доставата се означува како неуспешна и производот се враќа во просториите на компанијата. Доколку дојде до ваква ситуација и корисникот побара повторна достава, корисникот е потребно да ги сноси трошоците за двете достави, односно се наплаќа дупла достава

За дополнителни прашања, забелешки или поплаки можете да не контaктирате на [email protected]

Плаќање при испорака

Доколку нарачате производ од PaoPao со начин на плаќање при испорака, производот и  трошоците за доставата ги плаќате при испорака.

Доколку поради било какви причини побарате рефундација, а сте нарачале со плаќање при испорака истото може да биде извршено само на ваша трансакциска сметка односно истото не може да биде извршено во готово. 

Замена на производ

За секој производ постои можност за замена во рок од 15 дена по купувањето на производот доколку од компанијата имаат достапни залихи од истиот. Замената се врши само во случај кога производот е нефункционален, оштетен или доколку e испратен грешен производ. Производот може да биде заменет со нов само доколку не е претходно користен и е уредно спакуван во оригиналното пакување.

Постои можност за замена во случај производот да има соодветен квалитет, но да не му одговара на купувачот во однос на формата, големината, моделот, бојата, бројот, или од други причини, при што трошоците за доставата и евентуалните други трошоци за замената ќе ги сноси Купувачот.

Доколку производот нема соодветен квалитет или му е доставен грешен или оштетен производ на купувачот, истиот може веднаш да се замени при што трошоците за доставата и евентуалните други трошоци за замената ќе ги сноси компанијата од која е нарачан.

Замената се врши при достава на новиот производ.

Враќање на производ

Постои можност за враќање на производот во просториите на компанијата во рок од 15 дена по купувањето. Трошокот за поврат на производите е на сметка на купувачот. Производот може да биде вратен само доколку не е претходно користен и е уредно спакуван во оригиналното пакување. По враќањето на производот корисникот може да добие поврат на средствата со претходно известување на [email protected]

Доколку е нарачано со платежна картичка повратот ќе биде извршен во Grouper торбичката на профилот на корисникот или по барање на корисникот на сметката од која е извршено купувањето, а доколку е платено при испорака повратот може да биде извршен на Grouper торбичката на профилот на корисникот или по барање на корисникот може само на трансакциска сметка од корисникот.

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 10 дена од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

Our Policies

ПОМОШ ПРИ КУПУВАЊЕ

За повеќе информации и помош при купување, контактирајте не на следните броеви:

071322422

Работно време:

Пон. - Пет. (09-17ч)

Контакт

[email protected]

Одбрани производи за тебе